<<Home / Památky a hisorie / Farní muzeum Zábřeh / Kontakt a prohlídky

Kontakt a prohlídkyProhlídky:

Věž chrámu sv. Bartoloměje bývá pravidelně otevřena k večerním prohlídkám o Noci kostelů v květnu, ve Dnech evropského dědictví - EHD a o Vánocích. Pravidelně můžete farní muzeum navštívit při příležitosti ručního zvonění na mši každou neděli. Sraz k prohlídce je v 8,00 hodin před vchodem na věž. Po předchozí domluvě jsou individuální či hromadné návštěvy možné i jindy. Prohlídku v mimořádném termínu je nutné objednat výhradně jedním z těchto způsobů:
- Prostřednictvím e-mailu farni.muzeum@email.cz
- Na telefonu 731 044 840
- Osobní domluvou s některým ze zvoníků

Průvodcovskou službu spolu s péčí o farní muzeum zajišťují dobrovolně a ve svém volném čase Zvoníci od sv. Bartoloměje a sv. Barbory z řad mládeže zábřežské farnosti. Vstupné dobrovolné je určeno na činnost farního muzea.

Chrám svaté Barbory v současné době kopletně rekonstruuje občanské sdružení Svatá Barbora Zábřeh. Kostel bývá otevřen při příležitostných koncertech a při dnech otevřených dveří, které sdružení pořádá a při nichž veřejnosti představuje postup prací. Expozice Farního muzea jsou po dobu rekonstrukce kostela deponovány a uzavřeny.Kontakty občanského sdružení Farní muzeum Zábřeh:

Farní muzeum Zábřeh, občanské sdružení
Farní 10
789 01 Zábřeh
e-mail:farni.muzeum@email.cz
IČO: 22693301
číslo účtu: 220500752/0300